Select language: en pl

Nauki przyrodnicze i rolnicze

Co dalej z Puszczą Białowieską?

Przedstawiamy poniżej stanowisko Instytutu Badawczego Leśnictwa, Polskiego Towarzystwa Leśnego, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Towarzystwa Przyjaciół Lasu w sprawie ochrony i użytkowania zasobów przyrodniczych Nadleśnictw Lasów Państwowych i Parku Narodowego Puszczy Białowieskiej.

Więcej…

Możliwości wykorzystania dronów do charakterystyki i oceny jakości środowiska

Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych serdecznie zaprasza na Otwarte Seminarium prowadzone przez dr inż. Monikę Badurską z Firmy EUROSYSTEM S.A. pod tytułem „Możliwości wykorzystania dronów do charakterystyki i oceny jakości środowiska”, które odbędzie się 23 kwietnia 2015 o godz. 10:00 w sali 121 w Instytucie Ekologii Terenów Uprzemysłowionych, ul. Kossutha 6, Katowice.
Więcej informacji odnośnie spotkania znajdą Państwo na stronie internetowej IETU.

Więcej…

Inauguracja „Polskiej Platformy Technologicznej dla Innowacji w Sektorze Ogrodniczym”

17 marca br. w Instytucie Ogrodnictwa odbyło się spotkanie inaugurujące utworzenie  „Polskiej Platformy Technologicznej dla Innowacji w Sektorze Ogrodniczym” (HortiInnoTech). W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób reprezentujących 18 jednostek naukowych oraz 74 podmioty gospodarcze i organizacje ogrodnicze.

Więcej…

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Bezpieczne Środowisko – Bezpieczna Praca”

W dniach 08-09 czerwca 2015 r. w Radomiu odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Bezpieczne Środowisko – Bezpieczna Praca” organizowana przez Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy, Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach i Prywatną Wyższą Szkołę Ochrony Środowiska w Radomiu.

Więcej…

Spotkanie informacyjne dotyczące otwartego konkursu w obszarze ‘Food Security’ w programie Horyzont2020

 

Krajowy Punkt Kontaktowy zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące otwartego konkursu w obszarze ‘Food Security’ w programie Horyzont2020.

Spotkanie  odbędzie się 14 października br., w budynku SGGW przy ul. Rakowieckiej – co stanowi dogodny dojazd np. z dworca.

Tematyka konkursu na 2015 rok jest bardzo interesująca z punktu widzenia polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej, dlatego w sposób szczególny zachęcam do udziału. W otwartym konkursie znajdują się również tematy badawcze związane z prawem żywnościowym, co może zainteresować Państwa Firmę.
Agenda i rejestracja znajdują się na stronie KPK: http://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-informacyjny-do-2-konkursu-w-food-security-w-programie-horyzont-2020

Swój udział potwierdziła KE, Przedstawiciele MNiSzW, ekspert oceniający wnioski w H2020.
 

Międzynarodowa Szkoła Letnia w Instytucie Badawczym Leśnictwa

IBL 1

W dniach 8-10 Lipca 2014 r. w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie Starym  miała miejsce Międzynarodowa Szkoła Letnia Molekularna Identyfikacja i detekcja obcych inwazyjnych gatunków w ekosystemach leśnych.

Więcej…

XII Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Nauka dla hodowli i nasiennictwa roślin uprawnych”

IHAR konf

W dniach 2-6 lutego 2015 roku Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Radzikowie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Nauka dla hodowli i nasiennictwa roślin uprawnych”.
Konferencja organizowana jest Zakopanem w Ośrodku Konferencyjno-Wczasowym „HYRNY” i została objęta honorowym patronatem Wicepremiera Rządu RP - Ministra Gospodarki i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej…

Seminaria Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych

grafika pasek do informacji o seminariachInstytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych serdecznie zaprasza do udziału w Otwartych Seminariach IETU w roku 2014. Seminaria odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca o godzinie 13.00, za wyjątkiem przerwy wakacyjnej.

Więcej…

VIII Międzynarodowa Konferencja „Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych”

grafika pasek do informacji o konferencji

6-8 października 2014 r. w Ustroniu i Katowicach odbędzie się VIII Międzynarodowa Konferencja „Innowacyjne rozwiązania rewitalizacji terenów zdegradowanych”. Konferencja organizowana jest przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych oraz Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego.

Więcej…

Artykuł prof. Ryszarda Hołownickiego z Instytutu Ogrodnictwa na łamach „Forum Akademickiego”

Zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu prof. Ryszarda Hołownickiego pt. „Mniej niż 50% nauki dla gospodarki” opublikowanego na łamach „Forum Akademickiego”. Autor wskazuje na potrzebę szerszego zainteresowania ośrodków decyzyjnych i środowisk naukowych działalnością upowszechnieniową.

 

załącznik: Mniej niż 50% nauki dla gospodarki

Więcej artykułów…