Select language: en pl

Nauki medyczne

Medal Prymasowski dla prof. Henryka Skarżyńskiego

11 listopada 2016 r. Jego Eminencja ks. abp Wojciech Polak Prymas Polski gościł w Warszawie, by przewodniczyć Mszy św. za Ojczyznę w Świątyni Opatrzności Bożej. Po uroczystościach w Świątyni przybył do Domu Arcybiskupów Warszawskich, aby uroczyście wręczyć prof. Henrykowi Skarżyńskiemu Medal Prymasowski Zasłużony dla Kościoła i Narodu.

Więcej…

IFPS laureatem nagrody Business Premium

26 września br. magazyn Bloomberg Businessweek Polska przyznał nagrody Business Premium 2016 za usługi wyróżniające się jakością, nowoczesnością i dopasowaniem do potrzeb rynkowych. W gronie laureatów znalazł się Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu (IFPS) za 10 lat telemedycznej opieki nad pacjentami z rożnymi implantami słuchowymi.

Więcej…

„Centrum Badań i Rozwoju Technik Bezpieczeństwa Procesów Pracy i Środowiska” (Tech-Safe-Bio)

7 października br. w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego, odbyło się uroczyste otwarcie nowych laboratoriów Instytutu pn. „Centrum Badań i Rozwoju Technik Bezpieczeństwa Procesów Pracy i Środowiska” (Tech-Safe-Bio).

Więcej…

Prof. Henryk Skarżyński nagrodzony statuetką Wiktora

Za swoją życiową rolę – lekarza, który przeprowadza pacjentów ze świata ciszy do świata dźwięków –  statuetkę Telewizyjnej Akademii Wiktorów w kategorii Osobowość  Nauki i Kultury otrzymał prof. Henryk Skarżyński. Uroczysta gala wręczenia Wiktorów 2014 odbyła się  30 marca br.  na Zamku Królewskim w Warszawie.

Więcej…

Instytut Medycyny Pracy w Łodzi wśród zwycięzców otwartego naboru do Wspólnoty Wiedzy i Innowacji

9 grudnia 2014 r. Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), będący agendą Unii Europejskiej z siedzibą w Budapeszcie, ogłosił zwycięzców otwartego naboru do kolejnych strategicznych partnerstw publiczno-prywatnych zwanych jako Wspólnoty Wiedzy i Innowacji (Knowledge and Innovation Communities - KIC).

Więcej…

Sukces powtórzony

„Puls Medycyny” po raz kolejny ogłosił Listę Stu. Po raz jedenasty poznaliśmy Sto najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie oraz po raz pierwszy Sto najbardziej wpływowych osób w polskiej ochronie zdrowia. Prof. Henryk Skarżyński – podobnie jak w roku ubiegłym - zajął 2 zaszczytne miejsce w rankingu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie, zaś w nowo ogłoszonym rankingu najbardziej wpływowych osób w polskiej ochronie zdrowia - wysokie miejsce 4. Uroczysta Gala z tej okazji miała miejsce 26 listopada 2014 r. w Hotelu Bristol.

Więcej…

Prof. Henryk Skarżyński laureatem plebiscytu „Ludzie wolności”

Widzowie TVN i czytelnicy "Gazety Wyborczej" nagrodzili osoby, które w ciągu minionych 25 lat stały się dla Polaków symbolami niepodległości, rozwoju i demokracji. Honorowy patronat nad plebiscytem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Laureatów nagrodzono w pięciu kategoriach: nauka, kultura, biznes, społeczeństwo, sport.

Więcej…

Konkurs STRATEGMED rozstrzygnięty


W Narodowym Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnięty został konkurs w ramach programu „Profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych” – STRATEGMED. W programie tym - w konsorcjach złożonych z jednostek naukowych i przedsiębiorstw - będzie uczestniczyć 15 instytutów badawczych przy realizacji 25 projektów.

Apel Centrum Onkologii – Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie

CentrumOnk

Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa wierząc, że dostrzeżecie wagę problemu, o którym będzie mowa.

W ostatnim okresie Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie stało się celem agresywnych ataków medialnych. Pojawiły się artykuły prasowe, doniesienia, wywiady telewizyjne, listy do przedstawicieli władzy i anonimy spełniające w naszym przekonaniu definicję dezinformacji i manipulacji faktami (tzw. czarny PR).

Więcej

Przeszczep serca w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka"

W Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka" po raz pierwszy przeprowadzono przeszczep serca. Po ponad roku oczekiwania i życiu ze sztuczną komorą sercową 14-letni Kuba dostał nowe serce. Pacjent opuścił już oddział intensywnej terapii i jest obecnie pod opieką kliniki kardiochirurgii w Centrum Zdrowia Dziecka. Operację przeprowadził prof. Mariusz Kuśmierczyk z Instytutu Kardiologii w Aninie.

Więcej…

Więcej artykułów…